Александрина Стойнева (Ина) започва да се занимава със спортни танци на 12 годишна възраст. Развива уменията си в един от най-престижните клубове по спортни танци в България – КСТ „Левски-Брилянт”, където работи с г-н Владимир Божилов, утвърден български треньор и международен съдия. Започва да танцува салса през 2001 г. През годините нееднократно попада в челната тройка на българската състезателна салса сцена и в селекцията на двойките за Световното първенство по салса. Взима уроци от Били Фахардо – главен съдия на Световното първенство по салса, Таня Кесинджър и Хорхе Бургос, познати още като Ataca & Alemana – една от най-добрите бачата двойки в света. В рамките на танцовата си кариера се реализира като професионален танцьор, хореограф, треньор и съдия, а ярките й изяви я отвеждат на международната сцена в Гърция, Румъния, Германия, Швейцария, Англия, САЩ и др. Представя България и Румъния на две поредни Световни първенства по салса в САЩ. Взима участие и в телевизионни формати. Завършила е семестриално СДК специалност „Треньор по спортни танци“ към НСА.
Тя е един от създателите на новаторската танцова формация Latin Force.
Захари Захариев танцува и преподава салса повече от 15 години. Комбинира пластика, бързина, техника и собствен стил на танцуване. Взима частни уроци от световно известни имена като Били Фахардо – главен съдия на Световното първенство по салса, Таня Кесинджър и Хорхе Бургос, познати още като Ataca & Alemana – една от най-добрите бачата двойки в света. Участва в телевизионни формати, множество състезания и международни конгреси. Представя България и Румъния на две поредни Световни първенства по салса в САЩ. В треньорската си кариера залага на личния контакт. Часовете протичат по приятен и лесно усвоим за танцуващите начин. Той е един от създателите на новаторската танцова формация Latin Force.
Борислав Тошков е от хората, за които спортът е начин на живот. В ранните си години активно се занимава с футбол, народни танци, колоездене и фитнес. По-късно по време на следването си в УАСГ (2001-2006 г.) изучава бойни изкуства и тяхната философия. През 2009 г. случайно се сблъсква със салсата, която оттогава става голямата му любов. Страстните танци и огнените латино ритми го превръщат в активна част от салса обществото, където не изпуска възможност да танцува и учи. Основните стилове, с които се изявява на фестивали като Fanta Dance Festival и Summer Salsa Festival са салса LA style и бачата. След дълго търсене той намира своя салса дом в залите на Latin Forcе, където продължава развитието си. Вдъхновен от желанието си да споделя знания и изживяването от танца започва да преподава през май 2017 г. и вече няколко години е част от преподавателския екип на Latin Force. Инжeнер по професия и танцьор по душа води класовете си с внимание, прецизност и абсолютна отдаденост.
Зорница Петрова е родена и израстнала в София. От малка се занимава с музикални изкуства. Приета е във вокалния клас по поп и джаз пеене на гл. ас .д- р Нели Маринкова в НБУ през 2009 г. Часове по балет посещава при доц. Д-р Желка Табакова, а актьорско майсторство при режисьора на пловдивската опера доц. Нина Найденова. Започва кариерата си като певица и танцьор в продукции за известни компании в различни части на света, където работи с хореографи от световна величина. Един от тях е Карън Брус хореограф на: „Saturday Night Fever”, „Fame”, „Footloose thе musical”, The Bodyguard etc. Зорница участва в поставяния от Брус и продуциран и режисиран от Кийт Кокс спектакъл „Kings and Queens”, в който има част посветена на салса дивата Селия Круз. Шоуто запалва искрата на любовта към латино музиката, което през 2016 г. я води в залата на Latin Force, където започва да танцува салса и бачата при Ина и Захари, а през 2020 г. става част и от преподавателския екип.
Иви Павлова е родена в София. Започва да танцува още от четири годишна, минавайки през различни стилове като художествена гимнастика, модерен балет и др., а класическият балет си остава нейна слабост и до днес. На 12 години попада в детска група по салса и се влюбва в този танц. Участва в различни салса събития и фестивали като част от детска формация. През март 2016 г. Иви за първи път отива на регулярен салса час в Latin Force, където веднага се забелязва потенциала ѝ. Преподава салса и бачата в Latin Force от януари 2018 година. Продължава да се развива, посещавайки международни фестивали с най-добрите танцьори по салса (LA, NY) и бачата в света. Иви е част от последния проект на Latin Force – Latin Force JR Team!
Ралица Петрова (Рали) е родена в София. Описва се като артистична и креативна личност, която от малка се занимава с различни дейности, свързани както с професионалния спорт, така и с музиката и танцовото изкуство. Рали започва танцовия си път, още на 6 годишна възраст. Запознава се с магията на спортните танци през първите си месеци в училище и продължава да посещава тренировките в продължение на цяла година. Малко след това, Рали се влюбва в красотата и изяществото на модерния и класическия балет и се записва в школата на “Роберта балет”, където танцува 4 години. Там получава основни и разширени познания за танцовото изкуство и се запознава с елементи от художествената гимнастика, акробатиката, хип-хопа и съвременния танц. През 2010 година участва в ESDU DANCESTAR World Dance Masters в гр. Пореч, Хърватия. Рали има богат опит на сцена като участва в танцови шоу програми, музикални концерти и различни детски пиеси.
През 2012 година Ралица прекратява за кратко танцовата си дейност, тъй като е завладяна от друга нейна страст – бойните изкуства. Започва усилено да се занимава с олимпийско таекуондо и след няколко месеца покорява състезателните среди, като печели първите си медали от международни и български турнири. Спортът несъмнено я изгражда като силна личност, която не се спира пред трудности и разчита на своята воля, постоянство и свободен дух. Таекуондото е неизменна част от живота й вече 9 години, през които печели държавни, балкански и международни титли. В момента Ралица е треньор по таекуондо, обучавайки деца и възрастни.
През пролетта на 2017 година Рали решава да се запише в група по социални латино танци. Първите си стъпки в това изкуство прави при Димитър Лазаров. Тя е напълно запленена от огнения характер на латино танците и започва да посещава залата почти ежедневно. Рали се отличава от останалите с изключителна лъчезарност и вярва, че магията на танца се изразява в нежността и артистичността на движенията. През 2019 година е поканена да участва в Latin Force Junior Team, проект на Latin Force Dance Studio.
Ралица Петрова става официална част от преподавателския екип на Latin Force през 2021 година заедно с танцовия си партньор – Петко Петков (Пепсо).
Петко Петков (Пепсо) е роден и израснал в Плевен. Музиката и танците стават част от ежедневието му в ранна детска възраст. Започва да развива огромния си потенциал, още 6 годишен, записвайки се на народни танци и фолклорно пеене. Няколко години по-късно у Пепсо се заражда друга любов – тази към професионалния спорт, в лицето на баскетбола. Спортът го учи на много и изгражда в него качества като постоянство, упоритост и безкрайна отдаденост към това, с което се занимава. През 2018 година претърпява сериозна колянна контузия, която за жалост го подтиква към решението да спре с баскетбола. Не след дълго обаче, старата му любов към танца и музиката отново пламва, след като случайно попада на урок по салса. Енергичните латино ритми разгарят истински огън в сърцето му, а салсата и социалните танци се превръщат в неизменна част от ежедневието му.
Пепсо започва да танцува в плевенската школа на Трифон Трифонов и бързо разбира, че желае да се занимава с този вид латино изкуство не само любителски, но и професионално. Пепсо взима участие в множество български фестивали, а тръпката от сценичните изяви го мотивира да продължи да се развива. Постепенно отключва и преподавателския си потенциал, като самостоятелно ръководи детски групи по Reggaeton и едновременно с това, взима участие в подготвителния процес на няколко групи по салса и бачата.
През 2019 година, Пепсо заминава за София, за да продължи образованието си, където бързо бива забелязан заради отличителния си стил на танцуване и лъчезарното си излъчване. Той става официална част от преподавателския състав на Latin Force през октомври, 2021 година заедно с танцовата си партньорка – Ралица Петрова (Рали).
Валентин Поромански е израснал в семейство на музиканти, а изкуството го съпровожда през годините. Още от малък започва да се занимава с актьорско майсторство, взимайки участие в много представления, част от които и в операта. На 13 годишна възраст започва активно да тренира баскетбол и бойни изкуства, а уменията му по скейтборд са на професионално ниво, които развива и до днес. Няколко години по-късно открива новото си призвание – танцьор и преподавател по салса. Участвал е в български и международни фестивали, както и салса състезания, част от които печели. От февруари 2019 г. се присъединява към преподавателския екип на Latin Force.
Моника Стоянова е родена в гр.София. Завършва СУ „Св. Климент Охридски“, специалност „История“, със степен магистър. Занимава се с танци от дете, учи модерен балет в гр. София. След завършване на гимназия работи като професионален танцьор на модерни танци в балетни формации. Заниманията й с латино танци започват през 1999 г. През март 2000г. се сертифицира към „Съюза по аеробика в България“. В края на 2004 г. се дипломира като треньор по спортни танци в Национална Спортна Академия „Васил Левски“. През годините се развива като инструктор по модерни и социални латино танци – салса, бачата, ча-ча, меренге. Заедно със Симеон Стефанов основава клуб по латино танци Vamos.
Моника е Европейски шампион по салса в клас професионалисти (2005 г.), както и първият танцьор от България, спечелил квалификация и представлявал България два пъти на Световното първенство по салса в САЩ, Лас Вегас (2005-2006 г.). В периода 2004-2009 г. неизменно се класира в първата тройка в салса състезания в Германия, Англия, Италия и България.
Участва в редица международни и български фестивали САЩ (Лас Вегас), Италия (Рим, Милано), Англия (Лондон), Испания (Барселона), Словения (Любляна), Чехия (Прага), Сърбия (Белград), Кипър, Гърция, Румъния (Бузъу), Турция (Мармарис), Полша (Вроцлав), Германия (Хамбург, Мюнхен), България (София, Пловдив, Варна, Боровец, Стара Загора и др.).
Освен хореограф, инструктор, танцьор и състезател, Моника е и съдия на много състезания по салса от национален мащаб. Снима се в различни телевизионни предавания, реклами и филми, участва в благотворителни събития и каузи.
Най-характерни за стила на Моника са скоростта и бързината, изчистеният елегантен стил на танцуване, перфектен баланс при въртене, грация и женственост във всяко движение, съчетани с неповторима интерпретация на музиката в танца.
Емилия Цветкова (Еми) – израснала в семейство на танцьори и хореографи, от малка открива магията на танца. Като дете е танцувала класически балет, по-късно става част от танцова формация по модерен балет „Астра“, Благоевград, с която участва в различни фестивали в България и чужбина. Винаги е имала слабост към латино ритмите и любовта към салсата пламва още от първия танц. Паралелно със салсата открива и неособено популярния по онова време танц зук (Zouk), който я грабва с плавните меки движения и специфичния ритъм на музиката. Така, от 2013 година насам, латино танците се превръщат в неизменна част от ежедневието ѝ и малко по малко от хоби прерастват в професионален интерес. Като сертифициран инструктор по „Дервиш йога“ и други психо-телесни практики, Еми отдава голямо значение на свързването с тялото и определя танца като едно от най-добрите средства за това.
Сергей Сталев (Серж) – корените му от студената руска тайга не са пречка днес да гори с цялото си сърце в латино ритмите. Първоначалният му интерес към музиката бързо прераства във влечение и към танците и от 2010 година насам опознава и танцува различни стилове социални танци. Най-близко до темперамента му си остава салсата и през последните години се отдава на развитието си в тази посока. Паралелно се развива и в друг атрактивен стил зук (Zouk) и мечтае да го популяризира сред любителите на танците. Наред с това, Серж се занимава с бойни изкуства повече от 10 години, като понастоящем е помощник инструктор по Винг Чун. Интересите му се допълват и допринасят за усъвършенстването му като танцьор и преподавател.
Еми и Серж са част от преподавателския екип на Latin Force Dance Studio от началото на 2018 г.
Радо и Ели са преподаватели по бразилски зук и част от екипа на Zouk Essence и Latin Force. Любовта им към танца ги събира, а зукът се превръща в тяхната обща страст и път за развитие. Започват обучението си в България, но стремежът им към усъвършенстване ги отвежда на международната сцена, където се учат от някои от най-добрите преподаватели в света. Днес преподават редовни уроци в Latin Force, създавайки вдъхновяваща и приятелска атмосфера за всеки, който иска да открие магията на този стил.
Ели започва танцовото си пътешествие още на 7-годишна възраст в сферата на спортните танци. В продължение на 12 години тренира и се състезава, изграждайки силна техника, дисциплина и усет към движението. С времето интересът ѝ към танците я отвежда в света на социалните стилове, където открива бразилския зук. Радо прави първите си стъпки в танците чрез социалните стилове – салса и бачата. След време случайно попада на урок по бразилски зук и веднага е привлечен от неговата динамика и свободата. Именно тук среща и бъдещата си партньорка – Ели. С времето зукът става основният им стил, а през 2023 г. те стават част от преподавателския екип на Zouk Essence и Latin Force. Стремежът им към развитие ги води по света, където се обучават при едни от най-добрите професионалисти в бразилския зук – William & Irene, Dominik & Monika, Fran Serrano, Tiago & Emilia, Kassio & Ania и Allan & Vick. Вдъхновени и мотивирани, Радо и Ели не спират да учат и да надграждат своите знания при всяка възможност. Вярват, че танцът е много повече от поредица от движения – той е емоция, свобода и споделено изживяване. В уроците си предават не само техниката и принципите на зука, но и своята страст, позитивна енергия и любов към танца.
Васил Павлов започва да се занимава със спортни танци на 11 годишна възраст в град Поморие. Още от първите тренировки е запленен от това изкуство. Започва да танцува в един от най-успешните клубове в България “Бургас 1975” с треньор Андрей Тодоров. Зад гърба си има множество призови места в България и чужбина. През 2016 год. започва състезателната си кариера със сегашната си партньорка Таня Балтова.
Таня започва да танцува още на 6 годишна възраст. Прави първите си танцови стъпки още в детската градина, а след това продължава в клуб по спортни танци “С фрак и лачени обувки” и взима множество призови места в страната и чужбина още от детска възраст.
Васил и Таня са трикратни шампиони на България по латиноамерикански танци в категория състезатели над 19 год. за 2021, 2022 и 2023 год.
Взимали са участие на Световното първенство в Чехия, Европейското първенство в Париж, Европейската купа в Португалия, както и на най-престижния турнир по спортни танци Блекпул, Англия. През 2020 год. са в топ 100 в световната ранглиста за състезатели над 19 год. латиноамерикански танци.
Владимир Божилов е един от най-изтъкнатите предподаватели и международен съдия по спортни танци в България. Един от двамата основатели на КСТ ,,Брилянт”. От 1978 г. досега участва в множество международни състезания, изпити, конгреси, фестивали, семинари, уъркшопи и тренировъчни лагери, провеждани на територията на страната и в чужбина. Съдия в популярното танцово шоу ,,Dancing Stars’’. Състезателите, с които работи през годините са многократни финалисти и полуфиналисти в регионални и национални първенства, купи и международни шампионати, както и абсолютни шампиони на България, балкански шампиони, европейски шампиони и полуфиналисти на световни шампионати по спортни танци и салса както в индивидуалните първенства за танцови двойки, така и в ансамбловите композиции (първите шампиони на България по формации латиноамерикански танци).
Виж Още
– висше техническо ,,ВИАС” специалност геодезия
– висше хуманитарно ,,ЮЗУ” специалност хореографска режисура и педагогика
С право за преподаване до висше за: класически танци (балет), съвременни танци (Street, Contemporary, Jazz и др.), народни танци и танци на народите и основна специализация спортни танци (Ballroom Latin, Caribbean: Salsa, Merengue, Bachata (Rock-n-rol Social и др.)
– съдия по спортни танци категория ,,А” и международна съдийска категория (IDSF).
– преподавател по спортни танци
– съдия и преподавател по латино танци
Практикувал е класически, народни, джаз, латино, социални и спортни танци от 1976 г. като от 1987-1992 г. се състезава в клас ,,М” (международен) в десетте танца – 5 стандартни (СТТ) и 5 латиноамерикански (ЛАТ).
Участвал е в огромен брой състезания в страната и чужбина, като е бил финалист на всички републикански първенства от 1987 г. насам. От 1993 г. се състезава като професионален танцъор. Заедно с партнъорката си Маргарита Краева печели шампионската титла в латиноамериканските танци.
Занимава с преподавателска дейност от 1979 г., работейки в широк диапазон – от деца до възрастни. В резултат на спортно-педагогическата му работа в спортните и латино танците има многократни финалисти и полуфиналисти в регионални и национални първенства, купи и международни шампионати, както и абсолютни шампиони на България, балкански шампиони, европейски шампиони и полуфиналисти на световни шампионати по спортни танци и салса както в индивидуалните първенства за танцови двойки, така и в ансамбловите композиции (първите шампиони на България по формации латиноамерикански танци).
За първи път съдийства през 1984 г. От тогава до сега е съдийствал на множество регионални и национални първенства, квалификации, купи и шампионати в България и в чужбина. Присъствал е на всички семинари, свързани със съдийството, а и самият той организира първия специализиран такъв, на който за първи път са връчени съдийски книжки на всички колеги-членове на СК на БФСТ. Активно участва в изграждането на имиджа на съдиите и в създаването на необходимите за работата им документи. В момента работи по своя книга за теорията на съдийството и проблемите, свързани с нея.
През 2008 г. е поканен за председател на съдийската комисия в популярното танцово шоу ,,Dancing Stars’’, а след това участва в танцовите реалити формати ,,Vip Dance”, ,,Bailando” и ,,Надиграй ме“.
От годината на създаването на КСТ ,,Брилянт” всяка година организира национално състезание, а също и ,,Конкурс на изгряващите звезди” и ,,Брилянтна събота”. Вече четири пъти организира и церемония по връчване на ,,Наградите Брилянт” – уникално събитие, което популяризира не само състезателите по спортни танци, но и техните треньори и подобрява имиджа на спортните танци не само у нас, а и в чужбина.
Диляна Попова (Диди) се занимава със спортни танци от 14 години. Състезава се в редица български и международни състезания (Италия, Словения, Австрия, Босна и Херцеговина, както и най-престижния турнир в света – Blackpool в Англия). Развива уменията си, посещавайки множество семинари и обучавайки се при едни от най-висококвалифицираните треньори в областта на спортните танци от Дания и Словения. Усъвършенства познанията си по спортни танци със световните шампиони по латиноамерикански танци за аматьори Троелс Баер и Ина Желязкова (Дания).
Завършила е НСА, специалност „Треньор по спортни танци“, както и „Испанска филология” в СУ „Св. Климент Охридски“. Тази подготовка я прави изключително добра в работата й с детски групи и състезателни двойки. Лицензиран съдия по спортни танци категория А. Диляна е част от Latin Force Team.
Как протичат часовете с Диляна може да видите ТУК 😉
Линди Хоп България – най-голямото училище за суинг танци в България e създадено през 2012 г. и има благородната мисия да популяризира танците и културата на суинга в България, да вдъхновява едно сплотено и вечно растящо общество. Успява да зарази не само София, но и Пловдив и Русе! Школата се радва на талантлив и отдаден екип от 25 инструктора, който всячески се развива за постигане на поставената цел и успешно заразява повече от 400 активно танцуващи суингъри. През ръцете, духа и сърцето на Линди Хоп България са минали повече от 4000 ученика, които и до ден днешен баунсват под ритъма на суинг музиката.
Инструктори са първите танцьори по суинг в България, завършили международната програма за обучение по Lindy Hop и Charleston (Swing 90X) на топ инструкторите Dax&Sarah.
С Линди Хоп България може да се научите да танцувате и Charlston Solo, Boogie Woogie и Jive 50s.
Swingin Monkeys е школа по суинг танци, създадена през 2013 година. Запленени от магията на суинг културата и танци, винаги усмихнати и ведри, се стремят да предадат от този заряд на всички! Вярват, че така допринасят за развитието на едно позитивно и задружно суинг общество. Суинг танците носят със себе си богата историческа и музикална култура, бляскав стил на обличане и заразителен ентусиазъм.
Със Swingin Monkeys може да се научите да танцувате Charleston, Lindy Hop и Boogie Woogie.
Алена Щерк или както повечето я познават като Али, започва да се занимава с танци от малка. Запознава се с класическата подготовка на балета, преминава през спортни танци, аеробика, салса и бачата. Срещайки Гаро Узунян, открива необятното очарование на кизомба, което развива през последните години, посещавайки редица международни фестивали и уроци с най-добрите инструктори: Квенда Лима, Моренасо и Анаис, Рикардо и Паола и много други. Притежава сертификат за успешно завършен курс за преподаватели „Teacher’s Training“ на Afrolatin Connection, Порто, Португалия. Била е част от трупа за характерни танци с участия в Индия и Испания.
Скъпи приятели!
Един много скъп приятел, колега, човек и преподавател от нашия екип ни напусна завинаги! Вярваме и знаем, че е докоснала всеки от вас, който имаше щастието да танцува с нея, да се смее с нея и да бъде част от вълшебството, наречено Али! Благодарим, че бяхте нейни ученици и приятели! Ние продължаваме нейното дело уверени, че и след нас танцът ще продължава да бъде най-близкото олицетворение на доброто и сплотеността в обществото ни.
Али винаги ще бъде част от екипа на Latin Force!
Борис Ангелов или по-познат като Били е едно от най-разпознаваемите лица в социалната танцова среда. Старанието и страстта, които влага в кизомба, си проличават в първите секунди от срещата с него. Професионален преподавател от повече от 10 години, а и професионален диджей от 8. Безспорният му талант продължава да бъде оценяван както на нашата кизомба сцена, така и на големи международни фестивали в чужбина. Притежава суперсилата да подрежда всеки пъзел от стъпки, бийтове и въпроси. Доказателство за умението му да заразява с любовта си към танца са десетките хора, “произлезли” от неговите групи.
Антония Якимова или само Тони – най-широката и топла усмивка в залата! С грация, желание и доказан преподавателски опит зад гърба си, тя с лекота те заразява с емоцията, която изпитва и те кара да заобичаш танца в най-чистата му форма. Страстта ѝ към социалните танци се запалва преди 5 години, когато започва да танцува бачата. Впоследствие се докосва и до магията на кизомба. Срещата с Били е перфектно пасващото парченце. Освен в живота, двамата споделят еднакви виждания за развитието на обществото и кизомбата и с радост приветстват всеки в прегръдката на танца.
Мирослава Гаврилова (Мира) e сертифициран групов треньор, лицензиран Zumba и Strong Nation инструктор (член на ЗИН и SYNC) и танцьор с богат опит в социалните латино танци. Родена в София, отдадена на музиката и танците от дете. По образование икономист, обича света и сцената. През 2015 г., влюбена в бачата започва да изучава салса и бачата при Любка Здравкова, а няколко години по-късно се присъединява към бачата отбора Sofia Touch Team – представител на световно известната Island touch Dance Academy с хореографи Ataca y La Alemana. Своята страст „Кизомба“ открива през 2016 г. и се вклюва към Random Roots Kizomba Team Sofia, част от Random Roots Academy с хореограф известният кизомба преподавател Albir Rojas. През годините не спира да развива и мотивира себе си. Взима участия на международни и национални сцени, телевизионни шоу формати. Посещава множество чуждестранни латино и кизомба фестивали, където учи от извора, вдъхновява се и си колаборира с едни от най-добрите артисти и преподаватели в света. Нейни ментори са Alena Sterk, Carola Tauler, Eliza Sala – Тhe Queen of Ginga, Marta Mignone и Jeremy Yami Cham. Участва в различни чуждестранни тимове: Sweet Kiz Teaм; I love Kizomba Sensual team. Оранизатор, съорганизатор, водещ и промотьор на известни латино събития и кизомба фестивали. Понастоящем кизомба преподавател на Ladies Kiz Team „As Rainhas De Alena Setrk“ – проект на Алена Щерк.
Тодор Иванов започва да танцува кизомба през 2017 г. Винаги е твърдял, че това, което го запалва от самото начало по кизомба е случайно видяно видео в интернет на Изабел и Фелисиен. През годините се развива и надгражда нивото си в различни школи. През 2018 г. взима участие в “World Kizomba Day” Flashmob като част от Team SOFIA – Bulgaria – идеята е популяризирането на кизомба, като събраните средства да спомогнат за създаването на първия документален филм за Кизомба – “Dance for it”. Две години по-късно филмът е реализиран. В началото на 2019 г. Тодор успява да сбъдне една от най-големите си мечти и да се превърне в един от малцината инструктори в България, обучавайки се в Париж и сертифициран с най-високото ниво по методологията и системата на преподаване на Изабел и Фелисиен: Kizomba Teacher Training Level 3.
Виктор и Вики танцуват интензивно кизомба от 4 години. И двамата танцуват още от деца, като имат различен и многообразнен танцов опит. Любовта им към социалните танци, по-конкретно към бачата, се поражда още през 2018 г. Впоследствие откриват кизомба, започват да изучават кизомба Fusion и не след дълго се влюбват окончателно в Urbankiz.
Като двойка преподават заедно вече от две години, изявявайки се не само на българската, но и на световната танцова сцена. Участвали са във фестивали в Австрия, Холандия, Германия и други. Намират страстта именно в преподаването, в социализирането и създаването на кизомба общество. Те са млади, позитивни и мотивирани да развиват както себе си, така и родното танцово общество.
Urbankiz, по-популярният стил кизомба на запад, е течение, в което линиите на танца са от голямо значение. Кизомба е танц, който се танцува предимно в кръгови посоки, където т.нар. Connection (гърди в гърди) е на първо място.
При Urbankiz се обръща повече внимание на следването на линиите, техниката при изпълняване на по-сложни движения и воденето ‘Intentional’. А какво представлява ‘Intentional’ воденето може да научите в часовете на Виктор и Вики.
Бела Харитова се е занимавала с много различни танцови стилове, сред които класически балет, съвременен танц, спортни танци и салса. През 2007 г. открива аржентинското танго и заедно с партньора си Павел Недев започват да взимат уроци при Иво Парушев и Чавдар Крумов. Взимат частни уроци и посещават редица семинари на аржентински и италиански преподаватели. Впоследствие двамата преподават в различни танцови студия в гр. София и участват в танго демонстрации, организирани от Танго БГ. Бела е учила модерен танц и греъм техника при Цветанка Гергинова. Посещавала е професионални тренинги по класически балет и съвременен танц. Учила е балет при балерината Цветанка Петкова, а впоследствие при Мария Гезенчова и примабалерината Веса Тонова. Завършва обучителната програма по съвременен танц Денс порт дерида през 2014 г. и понастоящем е част от Дерида Денс Център. Участвала е в различни спектакли и проекти, сред които Метроном на хореографа Живко Желязков, Fortified spaces на американската хореографка Сидра Бел, In the eyes of others – на хореографката Михаела Гривева, Home – на португалския хореограф Луис Марафа и др. Продължава да търси нови изразни средства да усъвършенства танцовите си умения в стиловете, до които се е докоснала, практикува йога, занимава се активно с различни форми на съвременния и класическия танц и се интересува от танго нуево.
Павел Недев започва да танцува салса през 2006 г. Малко след това открива аржентинското танго и започва интензивни уроци при основоположниците на танго общността в България Чавдар Крумов и Иво Парушев. Посещава семинари на аржентински и италиански преподаватели, сред които Monika Parra, Maximiliano Paradiso, Mazen Kiwan, Luca Lamberti, световните шампиони по танго салон за 2012 г. Facundo De La Cruz и Paola Sanz, авторите на Body Awareness Method Applied to Argentine Tango – Marcela Trape и Mario Ferraro и много други. След няколко години обучение му предлагат да преподава и заедно с партньорката си Бела Харитова започват да водят уроци в различни танцови студия в гр. София. Междувременно с Бела започват уроци по модерен танц и греъм техника. Явяват се на състезание по шоу денс през 2008 г. и печелят първо място. Участват в танго демонстрации, организирани от Танго БГ. Павел се интересува от танго нуево и съвременни танцови техники и продължава да търси нови изразни средства и да се обучава в различни танцови стилове.
Здравко Костадинов (Groovez) e професионалист с голям опит, стил и иновативни идеи. Участва в повечето български клипове, в реалити формати като X Factor. Участвал e в уъркшопи на хореографите и танцьорите на Usher, Michael Jackson, Justin Timberlake, Janet Jackson, Madonna в САЩ, Германия, Чехия и България. Работи с изпълнители като Mario Winans, Криско, Мария Илиева, Миро, 100 Кила, Дивна, Сантра и др. Здравко участва като водещ танцьор и хореограф в най-големите и успешни турнета и LIVE концерти и събития както в България, така и зад граница: Coca Cola HAPPY ENERGY Tour, BG RADIO MUSIC AWARDS, Media Music Awards (Romania), Top of the pop (Poland), Евровизия.
Черпи опит и вдъхновение, посещавайки международни хип-хоп уъркшопи. През 2013 г. печели стипендия на фондация „Танцово изкуство – Илиев“ и заминава за Лос Анджелис, където прекарва месец, учейки се от хореографите на звездите на световната музикална сцена.
През 2016г. заедно с Пламен Андреев (Pacho&Zdravko) печели 359 Hip Hop Awards – „Най-Добра Хип-Хоп Денс Формация“ 2016.
uMove е съвременна школа по хип-хоп танци, в която се обучават танцьори от всякаква възраст и опит. Характерно за школата е развитието на различни стрийт стилове, като Хип-Хоп, Брейкинг, Попинг, Локинг, Хаус, Уакинг и Воуг. В школата преподават само наложили се инструктори с дългогодишен опит в танците и преподаването. Основател и главен хореграф е Мартин Aсса, който заедно с ядрото от преподаватели вече дълги години се е обучавал в най-добрите школи в страната и чужбина, в това число пионери от САЩ, Франция, Германия, Япония, Чехия и др. Гордост и символ на приемственост в uMove е фактът, че всички преподаватели са минали през всички нива в школата ни и днес са ментори на следващото поколение. „Keep uMoving!“
Симона Доганова започва да се занимава с танци, когато открива K-pop културата през 2012 година. В края на 2014 год. създава групата D.I.Y. С нея печели втора, трета и специална награда на KPOP World Festival Bulgaria, както и първа награда на Animes Expo. Съдия е на състезанието Elite Dance Championship в направление K-pop танци в периода 2019-2022 г., както и на Animes World Stars през 2021 и 2022 г. През ноември 2022 г. печели първо място с D.I.Y на второто издание на World of Dance Bulgaria 2022 в категория К-рор Minicrew. Продължава да развива уменията си, занимавайки се с Hip-hop и High heels dance.
От септември 2020 D.I.Y става част от танцовото семейство на една от най-развитите школи по улични и модерни танци в България – DA Clique. От октомври 2020 започва да води класове по K-pop в Latin Force.
Боряна е дългогодишен професионален танцьор, понастоящем преподавател по модерни танци за деца и възрастни. Участвала е в множество български и международни телевизионни и сценични танцови проекти, филмови продукции, видеоклипове и реклами. Завършва магистърска степен „Съвременни танцови техники” към АМТИИ – гр. Пловдив. През 2008 г. започва да работи като детски и спортен аниматор. През последните няколко години се концентрира върху хореографската и педагогическата си работа с деца от различни възрасти. Нейни възпитаници печелят многократно медали на международни танцови фестивали.
За да поддържа добрата кондиция на тялото си както за сцената, така и в ежедневието Боряна открива метода „Пилатес”. Ежедневните тренировки се превръщат в страст и тя започва да работи в няколко зали като инструктор и да води индивидуални тренировки по Пилатес и Кардиобалет. Черпи опит от някои от най-добрите инструктори по време на различни обучения и уъркшопи. Има сертификат от Съюза по Аеробика в България и A.F. Studies Fitness School.
Марина Попова започва да танцува на 6 годишна възраст. Завършва „Класически танци“ в НУТИ, но страстта ѝ е съвременният танц. Продължава обучението си в АМТИ – Пловдив и се дипломира в специалност „Балетна педагогика и режисура“. Специализира предимно в областта на съвременните танцови техники. Танцува в балета на Националната опера, а впоследствие развива знания и умения като танцьор в трупата на Балет „Арабеск“ над 10 години. Участва в множество танцови проекти с български и чуждестранни хореографи в България и по света.
От 10 години преподава съвременен танц както на професионално насочени ученици, така и на любители танцьори.
Последните 4 години води и класове по пилатес. Работи със свои колеги в „Стрийм денс студио“, където две поредни години е преподавател в интензивен курс за обучение за съвременен танц по програма, финансирана от Столична община.
Движението за нея е начин на живот и извор на здраве, душевен мир и красота. В класовете си набляга на мекота и плавност на движението, както и сила и гъвкавост. Основно правило за нея е да има яснота за всяко движение, за да се градират уменията и да се оформи тялото здраво и без травми.
Яна Маринова е родена на 30.11.1972 г. в гр. София, балерина в Софийската национална опера и балет от началото на 1991 г. През 1990 г. завършва средното си образование в едно от най-престижните балетни училища в света – Киевско държавно хореографско училище. Същата година е приета като солист заедно с професионалния си партньор Максим Белоцерковски (понастоящем премиер в American Ballet Theater) във Варненската опера, където играе всички солистични роли от репертоара на балета. През 1997 г. завършва Държавна музикална академия “Панчо Владигеров” – София с бакалавърска степен по Балетна хореография и педагогика, а в момента следва магистратура в същата специалност. Участвала е в международни конкурси във Варна и Осака, на които е финалист, както и в многобройни турнета по целия свят.
От 2016 г. е преподавател в Националното училище за танцово изкуство.
Има множество реализирани сценични хореографии, а нейни ученици са носители на първи награди в Международни конкурси.
Мина Сидерова се занимава с художествена гимнастика, спортна гимнастика и акробатика от 6 до 14 годишна възраст към клуб ЦСКА . Завършва Балетна педагогика в АМТИИ „Проф.Асен Диамандиев“- гр. Пловдив. Работила е 10 години в школата на Мария Илиева като преподавател по класически екзерсис на деца от 3 до 14 годишна възраст. Работила е като преподавател по балет в център за съвременен танц в Дерида Денс център по заместване. Участвала е като балерина в копродукции на Софийската национална опера и балет и Държавен музикален и балетен център „Стефан Македонски“.
Лора Николаева се занимава с класически балет от четиригодишна възраст в балетна школа “Маша Илиева”. След това продължава обучението си в Частно училище за танцови изкуства “ Галина С. Уланова”. От 2015 г. е част от трупата на Държавен музикален и балетен център „Стефан Македонски“. През 2017 г. завършва бакалавърска степен – балетна педагогика, а година по-късно получава магистърска степен – балетна режисура в АМТИИ – гр. Пловдив. Лора е дългогодишен преподавател по класически балет за деца в балетна школа “Маша Илиева”.
Студио за класически балет ТИАРА предлага обучение по балет за деца на възраст 4-11 години, базирано на руската методика Ваганова. Балетният екзерсис е адаптиран за възрастта на децата и много бързо малките несигурни стъпки се превръщат в танцувални! В школата се обучават над 160 деца, които се докосват до балетното изкуство и творят!
Студиото отваря врати през 2015 година с художествен ръководител Нина Гачевска – професинална балерина и педагог, завършила Националното училище за танцово изкуство с профил “Класически балет“ през 2005г. и специалност “Балетна педагогика“ в НМА “Проф. Панчо Владигеров“ през 2010г.
Учебната година започва в началото на септември и продължава до края на месец юни. Важна част от календара на творческата година са сценичните изяви на децата – самостоятелни спектакли и концерти, участия в конкурси и фестивали, участия в телевизионни предавания. Възпитаниците на школата са носители на редица отличия от различни форуми.
Мотото на студио за класически балет Тиара е “Защото зад всяка успяла балерина стоят подкрепата, търпението и любовта!”
Марина е един от професионалните хореографи на клуб по български народни танци „Витоша”, основан на 08 ноември 2010 г. от главния художествен ръководител и хореограф – Радослав Тодоров. Оттогава досега групата е взела участие в множество престижни концерти, фестивали и конкурси в страната и чужбина. Основна цел на клуб „Витоша” е разучаването и съхранението на автентичните фолклорно-танцови образци. В репертоара на „Витоша” вече съществуват и няколко сценично разработени танцови постановки.
Още от първи клас Марина започва да изучава профил „Хореография” в класа на Донка Йорданова в 74 СОУ „Гоце Делчев”, гр. София. До завършване на средното си образование е част от представителния състав на детско-юношески фолклорен ансамбъл „Изворче” под ръководството на акад. Красимир Петров и Рахила Петрова. През 2012 г. завършва висшето си образование в Академия за музикално, танцово и изобразително изкуство – гр. Пловдив със специалност Българска народна хореография под ръководството на проф. Даниела Дженева и доц. доктор Антон Андонов. При завършването си получава наградата за принос в дейността на академията. По време на висшето си образование Марина работи като артист-изпълнител в танцова формация „Пловдивъ”. От 2012 до 2015 г. танцува в “Pasha Dance Theater” – Анталия, Турция, където участва в над 900 представления. От 2015 г. досега преподава български народни танци в детски градини и училища при Emotiоn Dancing school. От Ноември 2015 г. е главен преподавател по български народни танци за любители в клуб „Бодифолк”, като едновременно с това започва работа като артист в професионален фолклорен ансамбъл „Български ритми”. От януари 2017 г. Марина е преподавател по български народни танци в Latin Force Dance Studio.
Михаела е един от професионалните хореографи на клуб по български народни танци „Витоша”, основан на 08 ноември 2010 г. от главния художествен ръководител и хореограф – Радослав Тодоров. Оттогава досега групата е взела участие в множество престижни концерти, фестивали и конкурси в страната и чужбина. Основна цел на клуб „Витоша” е разучаването и съхранението на автентичните фолклорно-танцови образци. В репертоара на „Витоша” вече съществуват и няколко сценично разработени танцови постановки.
На 8-годишна възраст Михаела започва да танцува в представителния танцов състав към Народно читалище „Миньор“ в град Бобовдол – Танцов Ансамбъл „Слънце“, където под ръководството на артистите и солисти на Ансамбъл „Пирин“ Милен Димитров и Асен Колев, участва в редица престижни концерти, конкурси и фестивали в цялата страна. Веднага след завършването на основното си образование в основно училище „Никола Йонков Вапцаров“ в град Бобовдол е приета в национално училище за Танцово Изкуство – град София в класа на Кристина Александрова. По време на професионалното си образование същевременно танцува и в танцов ансамбъл „Искър“ под ръководството на Никола Колев и Надя Колева. През 2014 година участва в конкурс „Златна гега“ – град Котел, където печели второ място! Веднага след завършването си Михаела Шилегарска е назначена на работа като артист-изпълнител в професионален фолклорен ансамбъл “Български ритми” с главен художествен ръководител Димитър Митев и хореограф Радослав Тодоров, където участва в множество фолклорни телевизионни продукции, концерти, фестивали и участия в цялата страна. През 2015 година започва работа като асистент-преподавател в любителската школа на клуб по народни танци “Витоша”, а от 2016 година е редовен преподавател в клуба.
Танците винаги са били част от живота на Цветелина. Още в детството си има възможността да се докосне до красотата на танцовото изкуство и българския фолклор с постъпването си в детски танцов състав „Шоплука“, град Нови Искър. След това продължава да се развива в сферата на танците и завършва Националното училище за танцово изкуство – град София със специалност „Български танци“ в класа на г-жа Илияна Петрова. Паралелно с танците решава да се развива и в друга насока и продължава своето висше образование в Нов Български Университет със специалност „Психология“. От 2019 година танцува в професионален фолклорен ансамбъл „Български ритми“, с главен художествен ръководител Димитър Митев и хореограф Радослав Тодоров, благодарение на което има възможността да участва в множество фолклорни телевизионни продукции, участия в страната и чужбина, концерти и различни сценични изяви. От 2020 година е част от екипа на клуб по фолклорни изкуства „Витоша“.
Александър започва своя танцов път още в първи клас в детско-юношески фолклорен ансамбъл „Хорце“, град Лом под ръководството на хореографа Снежина Йоскова. Там танцува до седми клас, когато е приет да учи в 144 средно училище „Народни будители”, град София в профил Изкуства – „Хореография”, където и завършва своето средно образование. Веднага след това записва да учи в Академията за музикално, танцово и изобразително изкуство в град Пловдив с профил „Българска народна хореография”, където завършва своето висше образование в курса на г-н Димо Енев. Още по време на професионалното си висше образование започва да преподава български народни танци на децата в ансамбъл „Весело шопче“ към Дом на културата град Бухово. През 2012 година е приет на работа като „Артист-изпълнител” в професионален фолклорен ансамбъл „Български ритми” с главен художествен ръководител Димитър Митев и хореографи Радослав Тодоров и Рангел Вангелов. Като професионален танцьор в ансамбъл „Български ритми” взема участие в стотици концерти, телевизионни предавания, участия и частни събития в цялата страна и чужбина. През 2018 година започва да преподава Български народни танци в любителските школи на Клуб по народни танци „Витоша”, основан на 08 ноември 2010 г. от главния художествен ръководител и хореограф – Радослав Тодоров. Основна цел на клуб „Витоша” е разучаването и съхранението на автентичните фолклорно-танцови образци. В репертоара на „Витоша” вече съществуват и няколко сценично разработени танцови постановки.
Ирина Ботева се занимава с народни танци от 2004 г. Преди това е търсила своето място сред танцовия свят в продължение на много време – любителски е опитвала модерни танци, салса. Тренирала е фитнес дълги години. Народното творчество обаче е голямата й страст. “То дава възможност да се докоснеш до един почти неизчерпаем източник на информация, умения и личностно развитие.” През 2014 г. Ирина се дипломира със специалност “Български танци” при Емил Генов и Красимир Петров, а през 2015г. записва магистратура към НБУ – “Българска народна хореография”.
Създава клуб по български народни танци „Хороводец“ на 14 март 2011 г. Клубът е посветен на идеята да развива, запазва и съхранява българското народно творчество. Участва в множество фестивали, събори и концерти.
Клуб по български народни танци „Хороводец“ е създаден на 14 март 2011 г. от Ирина Ботева. Посветен е на идеята да развива, запазва и съхранява българското народно творчество. Участва в множество фестивали, събори и концерти. Професионални хореографи, приятелска атмосфера, лично отношение към всеки човек!
Боряна има влечение към танцовото изкуство още от детски години, когато се занимава активно с класически балет. След време открива ориенталския танц, който веднага я грабва с грацията и женствеността си. Пътува до Египет и Йордания, където се среща отблизо с арабската култура. Скоро след това започва да се занимава и професионално с ориенталски танци. Преподава в няколко танцови студиа, в които развива успешни групи, участва в различни шоу програми и спектакли. Боряна е създател, главен преподавател и хореограф на школа за ориенталски танци Сараб. Обучава ученици от всякакви нива – начинаещи, средно напреднали, напреднали и професионалисти. Провежда и преподавателски обучения, през които минават и другите преподаватели в школата в момента, ученички на Боряна – Ивета, Лилия и Ева.
Боряна преминава обучение за преподаване на ориенталски танци по световноизвестния метод на Sandra Danse в Ница, Франция и е сертифицирана да преподава по него. Продължава заниманията си и с мастъри на ориенталския танц, с които изучава най-различни стилове в танца. Някои от преподавателите на Боряна са Гамал Сеиф (Египет), Ранда Камел (Египет), Калед Махмуд (Египет), Мохамед Казафи (Египет), Махди Емара (Египет) , Маюди (Мароко), Мерцедес Нието (Унгария), Лейла (Сърбия), Елена Рамазанова (Русия), Маргарита Дарина (Русия), Принц Каямер (Гърция), Ева Хадзихристу (Гърция), Изида (Германия), Марта Корзун (Украйна), Селма Бен (Франция), Илан Ревиере (Франция) и други. Продължава да посещава техни и други семинари, за да развива винаги стила и уменията си с най-добрите.
Реализира собствени проекти – Ориенталски танцов спектакъл „Мираж“ съвместно със Семир Алкади (14.02.2015), Fire Fusion Project съвместно с „Палячи“ (първо място в категория „Нестандартни форми“ във фестивала на Музите, Созопол 2015), Концерт „Ориенталска Магия“ (20.12.2015), Танцов спектакъл „Приказка от 1001 нощ“ 2017 с над 40 изпълнители на сцена. Танцово-светлинен спектакъл „Лунна светлина“ 2018.
Води уъркшопи и семинари по ориенталски танци в България и чужбина. През ноември 2016 провежда семинар в Кьолн, Германия по покана на Изида. Преподавател и съдия на категория професионалисти шоу по време на престижният фестивал Cairo By Night 2019 в гр. Сяр, Гърция.
Участва в различни телевизионни предавания – ментор в предаването „И аз го мога“ по Нова ТВ, „На кафе“ по Нова ТВ, „Мармалад“ по БТВ, „Нещотърсачи“ по БНТ2, полуфиналист в „България търси талант“ по БТВ.
Участва в проекта „The Orientalist“ на фотографа Педро Бонато де Кастро.
Организатор на многобройни ежегодни ориенталски партита и събития.
Работила е с множество родни и чуждестранни изпълнители, сред които гръцката звезда Никос Вертис за клипа на неговата песен „Allaxa“.
Създател на Boriana Dance & Entertainment и различни шоупрограми – светлинно шоу, огнено шоу, ориенталско шоу за всякакви събития.
Освен че се занимава с танци, Боряна е и дипломиран лекар. Тя има различен поглед върху отражението на танца върху тялото, положителните ефекти върху физическото и психическото здраве, правилното хранене и необходимата физическа активност. Познава механика на движенията за да бъдат изпълнени по безопасен начин, оценява съчетанието на танца с различни здравословни състояния като дископатия, бременност и други.
Силвия Славова се занимава професионално с танци от дете. В училище се включва в мажоретния състав на Първа английска езикова гимназия в гр. София, а по-късно се занимава и с акробатичен рокендрол. Натрупва опит и с латино танците, като по-специално място в сърцето ѝ има за салса и бачата стиловете. Танцовата ѝ посока рязко се променя обаче, когато през 2017 г. посещава час по ориенталски танци и моментално се влюбва в красивия свят на Близкия Изток. През 2019 г. завършва обученителен курс при Боряна Димитрова по специален преподавателски метод, за да реализира мечтата си да преподава ориенталски танци.
Към днешна дата практикува и се развива в разнообразни ориенталски стилове, като намира себе си най-вече във фолклорния ориенталски танц, който се отличава със силно присъствие, енергия и добра интеракция с публиката. Част е от школата по ориенталски танци SARAB, както и от професионалната формация за шоупрограми Boriana Dance & Entertainment. От 2024 г. е и част от организацията на най-големия фестивал по ориенталски танци в България и един от най-големите на Балканите – Hezz Ya Wezz. Натрупва опит на множество големи сцени из цялата страна, както и в чужбина – Малдиви, Оман, Бахрейн, Франция, Гърция, Македония са сред държавите, където е танцувала професионално. Участва активно в различни видеоклипове, на български изпълнители като Емилия, Ариа и др., а едно от любимите ѝ участия е на Nikos Vertis – „Allaxa“ през 2019 г. Има множество изяви в някои от най-гледаните телевизионни формати като „България търси талант“, „На кафе“, „Събота вечер с Митко Павлов“, „Шоуто на Марвиков“, „Крум Савов Live“ и други. Посещава ориенталски фестивали в България и чужбина, където се обучава от едни от най-големите имена като Mohamed Kazafy, Mohamed Shahin, Kareem Gad, Randa Kamel, Khaled Mahmoud, Prince Kayamer, Vaagn Tadevosyan, Shahrazad, Cameliya Mourad, Veronika Shulkevich, Yulianna Voronina, Elena Love и др.
Към момента освен с ориенталските си изяви, Силвия активно танцува и други стилове в Boriana Dance&Enterntaiment – кабаре, танци с огнени и LED аксесори и е част от всички танцови програми в балета на Боряна Димитрова.
Лилия се влюбва в танците вероятно още преди да помни. През годините се занимава с народни танци, спортни танци, к-поп, хип-хоп и ориенталски танци, като в лицето на последните два стила намира големите си любови. Двата привидно далечни свята на хип-хоп танците и ориенталските влизат в абсолютна симбиоза в най-голямата ѝ страст – трайбъл фюжън стила.
Обучава се и е част от група Sarab Oriental Dance под ръководството на Боряна Димитрова вече в продължение на 4 години, където изгражда солидна основа в различни ориенталски стилове. В своя трайбъл фюжън преплита силно ориенталската основа с елементи на попинг, хип-хоп, съвременен танц, както и музика от всякакви модерни стилове.
Лилия е посещавала семинари и уъркшопи в България и Гърция, водени от Ева Хандзикристу (Гърция), Иза Логонович (Полша), Кира Лебедева (Украйна), Полина Шандарина (Русия), Александра Зерву (Гърция), Димитра Диаманти (Гърция), Ерифили Никола (Гърция), Димитрис Пекос (Гърция), Ашли Лопез (САЩ), Олесиа Баглай (Русия) и други, като активно продължава да се развива и да посещава уроци, семинари и уъркшопи.
Участва в редица танцови спектакли – ориенталски танцов спектакъл „Мираж“, танцов спектакъл на школа Sarab “Приказка от 1001 нощ“, печели заедно с школа Sarab първо място за отлично представяне на 11ти международен младежки фестивал „Музите“, гр. Созопол. Участва в спектакъл „Ухание от Ориента“ 2017, Враца. Част е и от фотографския проект „The Orientalist” на Педро Бонато де Кастро. Поддържа ютуб канал със собствени танцови видеа.
Катя Тошева е артист, намерил вдъхновение в културата на Индия – страна, с която чувства дълбока и емоционална връзка. Доверявайки се на сърцето си, Катя напуска „нормалната“ си работа и се отправя на безкрайно пътуване в дълбините на индийския класически танц. Пътувайки от град на град, в момента тя изучава три класически индийски стила – Одиси, Катхак и Бхаратанатям, с уважавани и международно признати учители. Обучението ѝ включва десетки индивидуални занимания и групови уроци с известни учители и изпълнители. Посещавайки различни краища на Индия, Катя изследва не само класическата, но и богатата фолклорна танцова традиция.
Следвайки мечтите си, тя основава училище за индийски танци „Kаya”, където с радост и ентусиазъм споделя знанията и интересите си. Води редовни занимания в София и Пловдив и преподава в училище Индира Ганди – единственото училище в България, свързано с културата на Индия. През 2018 г. получава покана от Посолството на Индия да представи танцова програма по повод посещението на Президента на Индия в България и Деня на Независимостта. В последните години Катя активно участва и организира редица събития, посветени на традициите на Индия, в България и извън страната. За трета година е поканена да преподава в Сърбия, а по време на пътуването си в Индия септември 2018 г. печели първа награда на престижен танцов фестивал в Пуне.
Нейни изпълнения са високо оценени в Гърция, Кипър, Испания, Франция, Сърбия и Индия, където тя предизвиква интереса на медиите и нейни интервюта са публикувани в eдни от най-четените печатни издания – The Hindu и Kerala Chronical, както и излъчени по държавните телевизионни канали Lok Sabha и Doordashana. А интервюто на Катя и нейният парньор Росен Генков за BBC News бе преведено на тамил, телугу, хинди и английски и надхвърли 2 милиона гледания.
Теодора Цончева е влюбена от дете в движението и изкуството, а в нейния живот те са често свързани. Тя е певица и още от малка като част от вокална група „Бон-бон“ има честта да пее на една сцена с някои от най-големите ни звезди като Васил Найденов, Йорданка Христова и дори Лили Иванова. По-късно добива популярност като финалист във втория сезон на X Factor, където заема четвърто място на финал. Активно се занимава с музикалната си кариера след формата и до днес. Като дете за кратко тренира художествена гимнастика, но бързо разбира, че танците я привличат много повече и започва да танцува MTV танци, които след това заменя със спортни, за да намери по-късно голямата си любов в лицето на социалните латино танци. Посещава уроци на български и световно признати инструктори. Няколко години е част от състезателния отбор на Salsa con Miguel и взима участие в множество танцови фестивали и събития. Паралелно е помощник-инструктор в школата, а след това започва да води своя собствена група по салса и бачата.
През 2012 година се запалва по йога и открива какви чудеса прави с телата ни стречингът, а след това започва да се занимава и с пилатес. Табата пък се превръща в любимия й начин да се зарежда с енергия, да се предизвиква и да поддържа форма. За нея най-добрата тренировка е споделената тренировка. Затова много обича да води групови тренировки и да мотивира хората да се движат активно.
Цветелина Димитрова (Цвети) по професия маркетингов специалист, но впоследствие на подобреното си здравословно състояние, благодарение на пилатес – сертифициран инструктор Пилатес 300 (класически мат пилатес, пилатес с уреди и лечебен пилатес).
Методът Пилатес разглежда тялото като едно цяло, не изолира група мускули и не работи само върху определена област, характерно за фитнес системите. Целта е постигане на равновесие, подобряване на кръвообращението, облекчаване стреса, и повишаване на издръжливостта. Методът Пилатес наподобява йога и действа тонизиращо на всеки.
След като открива себе си с пилатес, Цвети започва да се занимава и с метода Йогалатес. Пилатес плюс йога – Йогалатес. Уникална комбинация от упражнения, дишане, разтягане.
Сертифициран инструктор по Пилатес 300 (класически Пилатес, Пилатес с уреди и лечебен Пилатес ), йога 100 (детска йога), йога 300 (йога философия, класическа йога, баланс на чакрите и силова йога), Ин йога (женска енергия и дълбок стречинг), Йогалатес (комбинация от Йога и Пилатес ). Сертифицирана в Lotos4ever, почетен член на Българска асоциация по йога и Пилатес, аеробика и лечебна гимнастика.
Емануела Алварез (#EMSI) e сертифициран инструктор по Zumba Fitness от 2012 г., Zumba Toning – 2015 г., STRONG by Zumba – 2016 г.
Разработва нейна нова програма HIP-HOP FITness® от 2018 г. Спортува активно от ранна детска възраст бокс, лека атлетика и различни видове танци като хип-хоп, модерен балет, народни танци, латино танци и други.
За нея спортът не е просто физическа дейност, която практикуваме, за да изглеждате задоволително, а начин на живот, формиране на мироглед. Всичко това, което ни прави силни и ни кара да се развиваме и променяме в положителна посока. Класовете с нея са един добър метод за релакс и поддържане на добро здраве с движение.
Положителна, енергична и винаги с широка усмивка, тя ви очаква!
Маргарита Масларова (Маги) се занимава със спорт от ранна детска възраст. Първоначално започва като любител в залата по аеробика, но не след дълго става състезател по спортна аеробика в категория девойки младша и старша възраст, а впоследствие и жени. Маги има няколко титли от национални състезания по спортна аеробика, в това число републикански вицешампион за девойки, републикански шампион в категория тройки, като участва и на Световно първенство за юноши и девойки в Лос Анджелис през 2000 г. За известен период преустановява спортна дейност, за да завърши юридическото си образование в СУ „Св. Кл. Охридски“, но афинитетът към спорта и притегателната сила на залата се оказват достатъчно силни, за да върнат Маги там, но този път като преподавател по Zumba Fitness, STRONG Nation, Ritmo do Brazil и Circle Mobility! Освен сертифициран инструктор по Zumba Fitness, Zumba Gold, Zumba Kids, Circle Mobility и STRONG Nation, Маги е преминала и сертификационен курс по метода табата, а така също има и лиценз като инструктор по аеробика към Съюза по аеробика. Маги е и първият активно преподаващ лицензиран инструктор по Ritmo do Brazil, а така също и посланик на бразилската танцова програма за България!
Маги е участвала в редица международни Zumba форуми, вкл. Bibione Beach Fitness (Италия 2016 г.), Zumba Convention през 2017 и 2018 г., проведени в Орландо, САЩ, където е имала възможността да участва в редица образователни уъркшопи (вкл. Latin Urban, Hit the Streez, Dance MashUP, Learn to cue like pro и пр.), сесии и мастъркласове на зумба обучаващи специалисти и международни презентъри от цял свят.
Маги споделя, че води часовете си изключително и преди всичко за удоволствие, като хоби, обича да вижда заряда, който оставя всяка една зумба тренировка в хората около нея. „…зарежда ме и ми дава мотивация да продължавам да правя това, което безкрайно обичам“, споделя тя.
Ралица Петрова е родена в София. Още от малка обича активния начин на живот и спорта, като на шест годишна възраст започва да се занимава за кратко със спортни танци, а след това и с модерен балет (4 години). На 12 години за пръв път се сблъсква с удивителния свят на Таекуондото. Този спорт напълно я запленява и започва да тренира в залата на Димитър Аврамов, в която ходи и по-малкият й брат. Интензивността, красотата и силата на Таекуондото бързо завладяват сърцето й, а усилените тренировки и желанието за успех стават неин начин на живот. През 2013 година, Ралица участва на първото си спаринг състезание (Omega Cup, Belgrade) и печели 2-ро място при кадети, а след това се състезава и на Dacic Trophy, Romania, където грабва златото. Следват редица успешни международни турнири като: Moldova Open, G1 Tournament (2014 година), където Ралица заема почетното 2-ро място при девойки до 55 килограма, International Taekwondo Championship M2, Croatia (2-ро място, девойки до 55 кг.), Sofia Open (3-то място, девойки до 55кг.) и Skopje Trophy (1-во място). През 2015 година става държавна шампионка при девойки, а след това печели златния медал и на Държавното първенство за мъже и жени до 21 години. Същата година, Ралица бележи пореден успех в състезателната си кариера и става вицебалканска шампионка на Balkan Taekwondo Championships, Serbia. Следват още два медала от балкански първенства: 3-то място, жени до 57 килограма (Турция, 2017г.), и 3-то място при жени, до 62 килограма (Румъния, 2018г.).
Ралица е 5-кратна държавна шампионка и има множество медали от български и международни състезания. Тя притежава 2-ри ДАН черен колан, сертифициран от Световната централа по таекуондо в Република Корея „Кукиуон“. Участвала е на европейски първенства и международни лагери и турнири в Германия, Холандия, Турция, Латвия и т.н., където е имала възможността да се състезава и да тренира с едни от най-успешните таекуондо състезатели в цял свят. Тя твърди, че Таекуондото завинаги ще остане в сърцето й, защото този красив спорт я е научил на дисциплина, воля и целеустременост.
Това са само част от причините след приключване на състезателната си кариера Рали да е ценна част от треньорския щаб на клуб „Таекуондо Фитнес НСА“ и със своята компетентност и грижа към трениращите да води състезателите към нови успехи.
Още състезателни успехи:
Таекуондо Фитнес НСА е един от водещите клубове по олимпийско таекуондо в страната. Център за развитие на над 400 таекуондисти, Таекуондо Фитнес НСА е дом на много шампиони, сред които най-изявените са Никол Чорбанова – петкратна медалистка от Европейски първенства, Борислав Найденов – бронзов медалист от световното първенство по техническо чупене в Република Корея, Ралица Петрова – Балканска вицешампионка в дисциплината спаринг.
Клубът се ръководи от Димитър Аврамов, доктор по спортна наука и преподавател по таекуондо в Национална спортна академия „Васил Левски“, който с осем от най-изявените състезатели на клуба, достигна финал на шоуто България търси талант през 2021 година като част от националния демонстративен отбор по таекуондо.
Таекуондо фитнес НСА предлага обучение по програма за повишаване на техническите степени в таекуондо – гупове (колани), участие в състезания, демонстрации и спортни лагери, като наред с физическите и технически умения в клуба се полагат грижи за възпитанието на трениращите в етикета на поведение и кодекс на честта на таекуондо. Дисциплина, уважение, самоконтрол, постоянство и неукторим дух са принципите, на които се основава обучението в клуба.
Страшимир Кузманов (Zaguierao) се занимава с бойното изкуство капоейра повече от 18 години. Половината от това време е водил групи за деца и е посетил над 30 семинара в България, Бразилия, Холандия, Франция и Сърбия. През 2009 година създава клон на една от най-големите групи по капоейра в света Сензала „Grupo Senzala“. Получава правоспособност за преподавател по капоейра от Mestre Samarа (Group Senzala Amsterdam). До най-високата степен в капоейра остава да защити още два колана. Занимава се с музика и участва в музикални инициативи на групата, като представя пъстротата на изкуството извън физическата му част. По професия е инвестиционен банкер.
Групата Сензала София съществува вече 13 години, като е създала редица български капоейристи. Постоянно се развива, организира семинари и лагери.
Деси определя себе си като емоционален и творчески мечтател и пътешественик. Изкуството за нея е цветът на съществуването ни. Обича да рисува, да декорира, да посещава големи концерти, да къмпингува и да се впуска в непознатото. Изучавала е екология в МГУ, школа по драматургия и режисура в НАТФИЗ, а наскоро започва обучение по интериорен дизайн.
Още от дете винаги е била във физическа активност. По-продължително е тренирала хандбал, занимавала се е с народни танци няколко години, а малко по-късно започва да практикува различни видове йога. В много труден за нея период йогата отключва в Деси осъзнатост. Най-силна среща с нея има в края на 2021 година, когато обръща посоката на живота ѝ. Йога освен, че ни помага да се чувстваме физически гъвкави и красиви, е цялостна система за начин на живот. Така и Деси започва да осъзнава, че това ще бъде нейният духовен път. Любимите ѝ стилове са въздушна йога и ащанга.
Завършва успешно курса за преподаватели по въздушна йога при Светла Иванова към „Йогатайм“ ЕООД, където и стартира инструкторската си дейност. Завършила е също майсторски клас по въздушна йога за инструктори при Людмил Дренски, със сертификат одобрен и издаден от Българска йога асоциация „Дивали“. Към момента води класове към две йога студия в София. Преподава въздушна йога и въздушен пилатес, а за кратко е водила и специална практика за хора над 55 години.
Преподаването на йога е нещо, в което Деси силно се е посветила и отдала. Нейният вътрешен отклик е да споделя енергия. Стремежът ѝ е да предава на хората баланс между мекота и сила, подкрепени с ментална устойчивост и емоционален баланс. Въздушната йога за нея е изкуство на свобода, на свързаност с всичките ни сетива. Това, което я прави любима за нея е, че благодарение на предизвикателността на гравитацията, ни учи на доверие към себе си.
Ася Късовска практикува йога от 2005 г. и въздушна йога от 2007 г. През 2023 г. се сертифицира за инструктор по въздушна йога при Людмил Дренски, един от първите преподаватели по въздушна йога в България. От април 2024 има международен сертификат за йога преподавател от Richard Lanza u Shawn Cornelison. Richard Lanza е основател и собственик на Open Doors learning and healing center. Активно преподава йога и въздушна йога в различни студиа.